Sobota 02.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
Slavoj Polná A
10
1
Neděle 03.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Spartak Pelhřimov
10
6
Pondělí 11.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Pondělí 18.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Tělocvičná jednota Sokol Kostěnice
Sobota 06.01.2024
 – Divize
KST Holice – B-tým
TTC Ústí nad Orlicí B
Pondělí 08.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Sokol Ostřetín z.s.
Pondělí 15.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
KST Holice E
Sobota 20.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Holásky
Neděle 21.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
MS Brno C
Pondělí 22.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice I
Pondělí 05.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Tesla Pardubice H
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
TJ Sokol Borová B
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
Orel Vysoké Mýto B
Pondělí 12.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Sobota 17.02.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TTC Koral Tišnov

Velikonoční turnaje v Holicích mají již šestatřicetiletou tradici

Holice – Stolní tenis: Mezi účastníky osm hráčů první stovky českého žebříčku. Prokopcov poprvé.

Sobota

Již 36. ročník tradičních Velikonočních turnajů – Holice 2009 patří již popáté mezi tři největší turnaje A v České republice.
Z jednoznačně nejlepšího týmu naší extraligy – SF SKK El Niňo Praha (v letošní sezoně neztratili hráči tohoto týmu v soutěži ani bod) – ohlásil příjezd tradiční účastník holických turnajů – Bohumil Vožický (15. hráč žebříčku ČR) Bohumil Vožický do Holic přijel s rovnocenným „náhradníkem“, který v El Niňu podává dlouhodobě výborné výkony. Poprvé tak do Holic přijel další hráč ze špičky žebříčku – Dmitrij Prokopcov (5.) Těsně před termínem uzávěrky přihlášek se začali hlásit i další hráči, takže nakonec v hlavní soutěži hrálo 46 hráčů, kteří startují nejen v České republice, ale i v zahraničí! Po roce se zde opět objevili i hráči z Ukrajiny – Sitak a Rakov, kteří rozšířili počet aspirantů na úspěch v holických turnajích, kde (mimo ně) nakonec startovalo dalších osm hráčů z první stovky žebříčku České republiky!
Prvním z turnajů byla otevřená soutěž pro hráče Pardubického a Královéhradeckého kraje (34 hráčů), kterou zcela ovládli stolní tenisté DTJ Hradec Králové, kteří v současné době bojují v play off o postup do extraligy. Zvítězil František Kanta, který ve finále přehrál 3:1 Martina Lučana, na 3.-4.místě pak skončil Ondra Čopian a Michal Bittner. Z hráčů Pardubického regionu se probojovali do nejlepší šestnáctky jen Mádlo, Souček, Koubek a Košťál (všichni Jiskra Holice).
Hlavní turnaj kategorie „A“ ve dvouhře mužů, kde startovalo celkem 46 hráčů. Ze čtyřčlenných skupin zde postoupili vždy první dva hráči do vyřazovacího K.O. systému. Zde potvrdili své kvality ti nejlepší. Znalost holického prostředí v plné míře uplatnil Bohumil Vožický, který ve finále porazil svého spoluhráče z družstva Dmitrie Prokopcova 3:1. Semifinále tak bylo konečnou pro Miloše Šlapáka (Sokol HK 2) a Bohumila Kleprlíka (MITTAL Ostrava). Pardubický region měl v nejlepší šestnáctce jen Martina Mádla (Holice) a Jakuba Mertu (Tesla Pardubice).
Soutěž dvoučlenných družstev bez omezení (20 týmů) po vyhrál po výborném výkonu pár Prokopcov – Vožický, který ve vynikajícím finále (snad nejkrásnějším utkání dne byl souboj Prokopcova s Kleprlíkem, kde byl překvapivě úspěšnější ostravský hráč) zvítězil 2:1 nad párem Kleprlík – Šlapák. V semifinále skončily dvojice Sitak (Strážnice) – Rakov (SRN) a Kanta – Čopian. Pardubický region zastupoval v nejlepší osmičce družstev jen Martin Souček (Holice).
Sobotní soutěže pak zakončil Otevřený turnaj pro hráče divizních a nižších soutěží (30 hráčů), kde zvítězil Martin Lučan, který ve finále přehrál Jakuba Mertu. Na 3.-4. místě skončili Viktor Šumpík (Slavie HK) a Libor Slavík (Třebechovice).

Neděle

Tradiční Velikonoční turnaje v Holicích pokračovali i druhý víkendový den a byly, jako vždy, vyhrazeny pro hráče krajských soutěží Pardubického a Královéhradeckého kraje a neregistrované (tj. po divizi, která měla svou soutěž již v sobotu).

Jednalo se o dvouhry mužů a dvoučlenná družstva a samostatnou soutěž měli ještě hráči okresních přeborů. Zde se však plně projevil konec sezony a abnormálně teplé počasí pro toto období. Je však zajímavé, že z Královéhradeckého kraje přijelo na tyto nedělní soutěže více než 2x tolik hráčů než z kraje Pardubického!! Ukazuje to zřejmě daleko větší zájem o tento sport v tomto kraji. Z toho pak pramení i samozřejmě vyšší výkonnostní růst hráčů.

Jaké byly výsledky?

V turnaji pro hráče krajských soutěží a nižších (42 startujících) celkově zvítězil Břetislav Stieber (Lhoty u Potštejna), který ve finále hladce přehrál Petra Kudýna z Lokomotivy Pardubice. Na 3.-4. místě skončili holičtí hráči René Koubek a Lukáš Vraštil (jeho semifinálové utkání s Kudýnem patřilo k nejlepším zápasům dne).

Dvoučlenná družstva (18 dvojic) patřila rovněž hráčům ze Lhot u Potštejna – Břetislavu Stieberovi a Martinu Bezdíčkovi, kteří ve finále zvítězili 2-1 nad domácí dvojicí René Koubek a Zdeněk Socha (ten získal pro domácí bod výhrou nad Stieberem 3-0, René Koubek podlehl Bezdíčkovi 2-3, čtyřhru domácí prohráli 1-3). Na 3.-4. místě skončila dvojice Štěpánek Zdeněk a Vyskočil Petr (oba Hořice) spolu s Jiřím Kyksou a Karlem Markem z KHP/VAK Hradec Králové.

V soutěži hráčů okresních přeborů (18 hráčů) vše nejlépe zvládli stolní tenisté pořádajícího oddílu TJ Jiskra Holice, když ve finále zvítězil Zdeněk Socha 3-1 nad Lukášem Vraštilem, mezi poraženými semifinalisty pak byl další holický hráč – Jiří Košťál a hráč Tesly Pardubice – Martin Karcol.

Velikonoční turnaje ve stolním tenisu HOLICE 2009 jsou tedy již minulostí. Celkově v turnajích během dvou dnů startovalo 246 stolních tenistů, což je na tyto turnaje poměrně nízká účast, ale s ohledem na překrásné počasí, konec sezony, sváteční dny a samozřejmě všude se projevující hospodářskou krizi, je to jeden z turnajů s největším počtem startujících (hlavní soutěž v sobotu – 46 hráčů, v neděli – 42 hráčů). Svědčí to i o tom, že se stolní tenisté do Holic rádi vracejí, což je určitým závazkem pro pořadatele do dalších let… (jma, šve)

Sdílejete na sociálních sítích