TTC Bělá pod Bezdězem A – Holice A 4:10

Uběhlo 14 dní a k nám  opět zavítal ligový víkend. Před ním jsme se vyhřívali na pěkném prvním místě, společně s Jičínem „A“. V úspěšnosti jednotlivců jsme měli čtyři hráče v první „pětce“. Jen Zdenda to všechno jistil trochu z povzdálí (určitě ale jen dočasně). Původně jsme měli celý tento víkend odehrát na stolech soupeřů, ale v průběhu týdne jsme se dozvěděli, že nedělní zápas s družstvem Lomnice nad Popelkou se bude hrát na stolech našich, protože v jejich hale se koná MČR mažoretek.

V sobotu nás čekala téměř 2 hodinová cesta do Bělé pod Bezdězem. Soupeř pro nás opět neznámý, přesto díky letošním výsledkům určitě nebezpečný (remizovali v Hradci, vyhráli s Kolínem a kontumačně porazili Lomnici nad Popelkou). Nejeli jsme v plné sestavě, protože z Martina se v těchto dnech stal malíř, uklízeč a nosič. Vyrazili jsme s dostatečným předstihem, proto se jsme se mohli stavit po cestě i na obědě. V autě Renďa každému určil, kolik má dělat bodů, aby se splnil náš jediný cíl pro tento zápas – výhra.

V úvodu naše nová dvojice Mádlo – Zajíček nestačili lehce 3:0 na pár Balog-Brožík. Musím tuhle prohru vzít na sebe, protože jsem se nedokázal trefit na stůl. Na vedlejším stole ale nezklamala osvědčená dvojka Koubek – Jelínek, když rovněž 3:0 přehráli dvojici Kaňka – Zvěřina. Pro Zvěřinu, jakožto pro jediného „potaháře“ v domácím družstvu, to byl poslední zápas, protože v dalším průběhu ho nahradil Postelt. Stav po čtyřhrách byl1:1.

Následovaly 3 zápasy, které jsme vyhráli shodně 3:0: Jelen porazil Postelta, Zajda(já) porazil Brožíka a Renďa porazil Kaňku. Jediný Zdenda zaváhal a prohrál s jedničkou domácích Balogem 3:1. Stav 4:2 pro Holice.

Ve druhé čtyřce jsme opět udělali šňůru 3. vítězných zápasů, které nyní ale všechny skončily 3:1: Jelen porazil Brožíka, Zajda Kaňku a Renďa Baloga. Opět jen Zdenda nestačil na Postelta, tentokrát prohrál 3:2. Stav 7:3 pro nás.

Další série se již nekonala, přesto ale Jelen v dalším zápase lehce přehrál 3:0 Kaňku. Já jsem pak nestačil rovněž 3:0 na Baloga. Stav 8:4.Za tohoto stavu se Renďovi povedlo porazit 3:1 Postelta. Všechno rozhodl Zdenda, když dokázal vyhrát nad Brožíkem a ukončil celé utkání stavem 10:4 pro Válec!

Body:

Domácí: Balog 2,5/3,5; Postelt 1/3,5; Brožík 0,5/3,5; Kaňka 0/3,5; Zvěřina 0/0,5.

Hosté: Renďa 3,5/3,5; Jelen 3,5/3,5; Zajda 2/3,5; Zdenda 1/3,5.

Po utkání jsme se shodli, že jsme očekávali trochu vyrovnanější zápas, ale toto zjištění nám ani trochu nevadí. Získali jsme tedy další 3 body do tabulky. V tomto zápase nás podržel Renďa s Jelenem, kteří hráli opravdu dobře. Já jsem zahrál svůj průměr. Zdenda se vyhnul dalšímu „vajíčku“ až v posledním zápase, takže ještě má co zlepšovat.

Málem jsem zapomněl zmínit, že jsme i v Bělé byli povzbuzováni svými fanoušky, kteří i  přes značnou vzdálenost přijeli a skvěle nás povzbuzovali. DÍKY VŠEM!

HOLICE VÁLEC!

Sdílejete na sociálních sítích