Sportovní osobnosti Holic 2009

Holice – Již 15. ročník vyhlášení sportovních osobnosti roku 2009 města Holice se uskutečnilo v tamní sportovní hale.

Holice se mohou pochlubit sportovními talenty mládeže, ale i v kategorii dospělých. Vždyť mají ve svých řadách i mistra světa….

Mezi hosty této tradiční akce byl i předseda Pardubické sportovní organizace ČSTV Zdeněk Čihák, Klub českých olympioniků reprezentoval Jaromír Šlégr – někdejší vynikající pardubický atlet, rekordman, účastník olympiády v Římě (1960), startoval na ME v Bělehradě (1962), reprezentoval v osmi mezistátních utkání, v roce 1961 a 1962 se stal mistrem republiky.

Nejúspěšnější sportovce navrhují příslušné oddíly , příslušná komise města Holice pak oceňuje mimořádné výkony v jednotlivcích, ale i v družstvech. Nezapomíná se ani na trenéry či cvičitelé roku a pravidlem je zasloužilé sportovce a funkcionáře vyhlašovat jako legenty holického sportu. Letos se do této společnosti dostal Ladislav Medek, známý z holického fotbalu.

Ocenění sportovci Holic za rok 2009: David Říha a Michal Špaček in memoriam (Automotoklub Holice), Vojtěch Kašpar a Dominik

Nechvíle (BVK Holice – basketbal), Miroslav Zajíček, (TJ Jiskra Holice) – stolní tenis, David Krátký a Lukáš Pištora (SK Holice) – fotbal, Andrea Marková a Jiří Manfeld (TK Holice) – tenis, Václav Kyncl a Karel Spitzer (TJ Sokol Holice) – historická kola, Štěpán Šustek a Ondřej Kroutil (TJ Jiskra

Holice) – florbal, Jan Crhonek a Nikola Kořínková (Tanclub Holice) a Daniel Medvídek a Lucie Hálová (TK Apel).

Mimořádný výkon – jednotlivci: Viktor Půpán (BVK Holice), mistr ČR v dresu BK Synthesia) – nadějný basketbalista, Jiří Valenta (TJ Sokol Holice – historická kola, mistr světa na vysokém kole.

Mimořádný výkon – družstva: BVK Holice – minižáci, basketbal, TJ Jiskra Holice – družstvo mužů, stolní tenis, SK Holice – elévové, – fotbal, vítěz krajské miniligy. Trenér roku: Karel Pávek – TJ Jiskra Holice – volejbal, René Koubek. TJ Jiskra Holice – stolní tenis. Legenda: Ladislav Medek (SK Holice) – fotbal.

Sdílejete na sociálních sítích