Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

Sokol Hradec Králové 2 – Holice A 10:4

Body domácích: Šlapák M. 3/3, Pozník D. 3/3, Tuček T. 1/3, Jakubec J. 1/3
Body hostů: Zajíček M. 0/3, Jelínek M. 2/3, Koubek R. 1/3, Souček M. 1/3

Báječná atmosféra, ale děsivý výsledek

V sobotu 20. ledna od 17:00 jsme nastoupili k prvnímu zápasu druhé půlky na půdě průběžně 5. celku Hradce Králové. Hradec nás jako jediný tým v první půlce dokázal porazit, takže jsme na zápas byli hodně namotivovaní, protože jsme mu chtěli porážku z úvodu soutěže vrátit. Bohužel, to se nám nepovedlo a z Hradce jsme nakonec odjížděli s pěkným přídělem.
Všechno to začalo hned na úvod, kdy jsme nedokázali vyhrát ani jednu čtyřhru. Předtím se nám tohle stalo jen v Jičíně, kde jsme pak horkotěžko vývoj zápasu srovnávali. Nakonec jsme tam remizovali. Ale zpátky k Hradci. Souček se Zajíčkem na prvním stole určitě nepotvrdili, že podle žebříčku patří k jednim z nejlepších párů ve čtyřhře a prohráli s párem Šlapák – Pozník 3:1. Hlavně ze strany Zajíčka to nebylo ono. Tolik zkažených backhandových topspinů u něj asi dlouho neuvidíme. Na vedlejším stole se nedařilo ani našemu druhému páru Koubek – Jelínek, který si nedokázal poradit s dvojicí Čepelka – Tuček. Po čtyřhrách to bylo 2:0 pro domácí, což se určitě nelíbilo ani početné skupince našich příznivců, kteří za námi přicestovali a mohutně nás povzbuzovali. K prvním singlům nastoupil Pozník se Součkem a na druhém stole Tuček s Jelínkem. Jestli jsme byli před zápasem namotivovaní na celý Hradec, tak určitě dvojnásobně na hráče Pozníka, který v prvním zápase svým výkonem vlastně rozhodl celé utkání. Martin se pral o výsledek až do konce, ale nakonec na opět „nadrogovaného“ Davida Pozníka nestačil. Prohrál 3:2. Na vedlejším stole jsme se dočkali konečně první výhry, protože Jelen se po takovém nervózním úvodu rozehrál a smetl lehce Tučka 3:0. K dalším zápasům nastupovala jednička Hradce a celé soutěže Miloš Šlapák se Zajíčkem a na druhém stole Honza Jakubec s naším „kápem“ Renďou Koubkem. Na prvním stole bylo během chvilky jasno, protože Šlapák smetl Zajdu 3:0. Na vedlejším stole náš „kápo“ zabojoval a výsledkem z toho byla výhra 3:1. Skóre po těchto zápasech bylo 4:2 pro domácí. Další dvojice zápasů nám udělala velikou radost, protože znamenala srovnání. Nejdříve Suky tentokrát dovedl svůj další pětisetový zápas do úspěšného konce a následně Jelen ve velmi ofenzivním zápase porazil Jakubce 3:1. Nikdo asi nečekal, že tyto výhry byly naše poslední v zápase. Pozník i Šlapák si lehce poradili se Zajdou a Renďou. Oba shodně 3:0. Následovaly 2 prohry v pátém setu od Sukyho a Jelena. Zápas Šlapáka a Jelínka byl nejspíš nejhezčí, co bylo v sobotu v Hradci k vidění. Jelenovi se podařilo stáhnout dvousetové vedení Miloše, ale v pátém setu nechytil začátek a prohrál. Škoda. Stav 4:8 z našeho pohledu a už bylo jasné, že je zle. Opět výborně hrající Pozník porazil Renďu 3:0 a v posledním zápase dne Zajíček možná až lehce pustil zápas Tučkovi.
Z naší strany určitě velké zklamání. Za svoje výkony si určitě zaslouží chválu Jelen, který byl z nás jasně nejlepší a Renďa, který měl opět nakročeno k jeho 2 bodům. U Martina Součka se ve všech zápasech rozhodovalo až v 5. setu. Škoda, že uspěl jen v jednom z nich. Vejcař Zajíček to psychicky vůbec neunesl.
Zápas sledovalo kolem 70 diváků, kteří vytvořili opravdu výbornou atmosféru. K té příspěli velkou měrou i naši fanoušci, kterých přijelo opravdu hodně ( kolem 4 aut). Myslím si, že né všem pingpongářům se poštěstí hrát před tolika diváky. Opravdu Vám všem patří všechna čest a veliký dík. (myšleno fanouškům obou táborů).

P.S.:
Chtěl bych se tímto omluvit za svůj výkon, který jsem v Hradci předváděl. Shořel jsem jak svíčka. Jsem na sebe za to naštvaný a řekl jsem si, že musím něco změnit, aby se to již neopakovalo. Doufám, že vám to potvrdim již v následujících zápasech, které budou opravdu náročné. Jak jsem se dočetl na stránkách Strážnice, tak nejen, že Strážnice angažovala 17. hráče Ukrajiny, ale i Znojmo posílilo o jednoho slovenského hráče. Takže musíme zabrat. Holice válec !

Sdílejete na sociálních sítích