Sobota 02.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
Slavoj Polná A
10
1
Neděle 03.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Spartak Pelhřimov
10
6
Pondělí 11.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Pondělí 18.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Tělocvičná jednota Sokol Kostěnice
Sobota 06.01.2024
 – Divize
KST Holice – B-tým
TTC Ústí nad Orlicí B
Pondělí 08.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Sokol Ostřetín z.s.
Pondělí 15.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
KST Holice E
Sobota 20.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Holásky
Neděle 21.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
MS Brno C
Pondělí 22.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice I
Pondělí 05.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Tesla Pardubice H
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
TJ Sokol Borová B
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
Orel Vysoké Mýto B
Pondělí 12.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Sobota 17.02.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TTC Koral Tišnov

Sobota prohra 9:5 v Hradci, v neděli výhra 9:2 doma = FINÁLE !!!

Tento komentář bude pravděpodobně trochu delší, protože se toho událo o víkendu tolik, že to nejde jen tak shrnout.

Sobota: v Hradci jsme dostali velkou facku

Podle očekávání na nás domácí čekali i s jejich jedničkou Petrem Novotným, který letos odehrál ve 3. lize jen 6 zápasů. Nastupoval a stále nastupuje totiž za hradecké áčko, které se v pátek dostalo do finále 1. ligy. V základní části 1. ligy se tento hráč dostal na pěkných 41%.
Bylo jasné, že s tímto hráčem bude Hradec o dost silnější, ale byli jsme přesvědčeni, že i tak to můžeme v sobotu ukončit. Bohužel se tak nestalo. Nebyla to ale ani tak zásluha Novotného, jako Jakubce, který hrál neuvěřitelně – nikdo z nás na něj nenašel recept.
Do úvodní čtyřhry domácí nasadili s Pozníkem Novotného. Úvod byl ale stejný jako před týdnem – naši vedli 2:0 na sety. Rozdíl oproti prvnímu zápasu byl v koncovce 5. setu, kdy to tentokrát lépe zvládli hráči z Hradce a ujali se vedení 1:0.
V následujících 2 zápasech se nám povedlo poprvé a naposled dostat v Hradci do vedení, když Jelen přehrál 3:1 Pozníka a já stejným rozdílem Tučka. Martin odehrál svůj první zápas s Jakubcem a 3:2 prohrál – to Jakubce pořádně nakoplo a skončilo to tak, jak jsem psal výše :). Zdenda ke svému prvnímu zápasu letošního  play-off nastoupil proti Novotnému a prohrál 3:0.
Po úvodní čtyřce tedy 3:2 pro Hradec.

Jelen začal druhou sérii zápasů skvěle, když porazil 3:0 Tučka. Stejným rozdílem jsem vedle dostal od Jakubce. Ještě jednou jsme se bodově dotáhli na Hradec, když Martin dokázal porazit hradeckou jedničku Novotného 3:2, i když první 2 sety prohrál. Výborný zápas ! V dalším zápase Zdenda trochu nešťastně prohrál s Pozníkem v 5 setech, což znamenalo, že po druhé čtyřce bylo skóre 5:4 pro domácí.

V dalších zápasech se nám Hradec ale utrhl, když Jakubec porazil 3:1 Jelena a Novotný 3:2 mě. Náš poslední bod urval Martin, když opět otočil zápas z 0:2 na 3:2 – tentokrát s Pozníkem. V souběžně hraném zápase ale bohužel Zdenda nezvládl 5. set s Tučkem a už to s námi nevypadalo vůbec dobře. Průběžný stav: 8:5 pro Hradec.

Nesměli jsme tedy už ani jednou prohrát, ale hned v následujícím zápase jsem si nepřipsal proti Pozníkovi ani set. Muselo se ale ještě dohrát utkání na prvním stole, kde nakonec Jelen nestačil na Novotného v 5. setu.Konečný stav tedy byl 9(10):5 pro Hradec Králové.
Na pětisetové zápasy to bylo tentokrát 5:2 pro domácí, což se projevilo na celkovém výsledku.

Co se stoprocentně musí vyzdvihnout je atmosféra, která byla opět vynikající. Do Hradce přicestovalo mnoho fanoušků z Holic a osobně bych i tvrdil, že jsme v hledišti měli převahu. Občas jsem teda ani přes ty trubky, řechtačky, rumba koule a tleskátka neslyšel balónek, ale užíval jsem si to – a nebyl jsem sám ! Díky všem, co přišli do hradecké haly a vytvořili tuto báječnou atmosférou, kterou nezažije mnoho hráčů ani z vyšších soutěží!

Sobotní výhra Hradce znamenala rozhodující zápas, který se konal hned den poté v Holicích. Nestáli jsme před zrovna lehkým úkolem – soupeř byl totiž v pěkném laufu. Mnohým z nás se taky moc dobře nespalo.

Neděle: Je to tam ! Náš dům, náš hrad a naše body !

Oproti neděli jsme změnili sestavu a vrátili do ní Renďu. Vypadl z ní Zdenda, ale klidně jsem to po sobotním utkání mohl být já – ještě, že nás je tolik :) Hosté přijeli ve stejném složení, i s několika fanoušky, kteří ale již při vstupu do herny viděli průběžný stav čtyřhry 1:0 pro Holice.
Čtyřhra se tentokrát Martinovi s Jelenem povedla na jedničku s hvězdičkou – přesvědčivá výhra 3:0 a průběžné vedení 1:0 pro Holice!

Začátek byl shodný se sobotním zápasem, jen jsme si prohodili role. Další dva zápasy zvládli totiž lépe hosté, když Novotný porazil 3:1 Renďu a Jakubec 3:2 Jelena. V tu chvíli by asi málokdo v herně uvěřil tomu, že tyto 2 výhry byly pro hradecké béčko posledními v sozóně. V následujícím zápase se mi konečně podařilo porazit Pozníka, ještě k tomu ve 3 setech. Martin otočil nepříznivý průběh s Tučkem a vyhrál 3:1. Po úvodní čtyřce tedy na ukazateli svítilo 3:2 pro domácí.

Jelen pak předvedl, čeho všeho je schopen a smetl Novotného 3:0 (balónky 9, 7, 5). Já vedle po velké dávce štěstí utnul Jakubcovu sérii a porazil ho 3:1. Další bodík přidal Martin po 4 setovém zápase s Pozníkem. Renďa se přidal stejným výsledkem proti Tučkovi. Průběžný stav byl 7:2 pro Holice.

Už jsme tedy byli blízko výhře v celém zápase, ale dokola jsme si opakovali zkušenost s Brnem 3 roky zpátky, kdy jsme po podobném vedení ještě zápas ztratili. Historie se ale neopakovala a po mém otočení zápasu s Novotným (3:2) a Martinově výhře 3:0 s Jakubcem jsme mohli slavit ! Konečný výsledek 9:2 pro Válec !

Válec se tedy v sobotu zasekl, ale v neděli se vrátil ke svému předchozímu výkonu!

Diváci v herně byli opět úžasní! Průběh byl ale pro některé fanoušky z Hradce natolik přesvědčivý, že ještě před koncem utkání raději odjeli domů. Moc práce neměl ani hlavní rozhodčí, protože tento víkend byl o poznání klidnější než první zápas – velký dík jemu, i všem u stolků !

A co pro nás znamená výhra? Samozřejmě postup do finále, kde se utkáme s Lomnicí nad Popelkou, která měla volné kolo, protože jejich původní soupeř Bělá pod Bezdězem odstoupil ještě před začátkem play-off. Čeká nás opět velký boj a diváky snad kvalitní pingpong.
První utkání finále se odehraje  v SOBOTU 1.5.2010 v holické aréně od 15:00, odveta pak o týden později (sobota 8.5.2010) od 16:00 v herně Lomnice nad Popelkou. Případný 3. zápas by se hrál opět v Holicích, v neděli 9.5.2010 od 10:00.

Všechny fanoušky zveme a doufáme, že společně s vámi se nám podaří postoupit do 2. ligy !

HOLICE VÁLEC !!!

Sdílejete na sociálních sítích