Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

SKST ČSAD Hodonín A – Jiskra Holice A – 6:10 (30:35)

V sobotu jsme jeli do Hodonína a jelikož byl před zápasem soupeř v tabulce za námi, doufali jsme, že uspějeme a připíšeme si tři body. Vítězství se sice nerodilo lehce, ovšem nakonec jsme v pravý čas zabojovali a uspěli.
Domácí nastoupili v sestavě : Pospíšil, Mocek, Brhel Richard, Novák a Motyčka. My jsme tentokrát bez Zdendy hráli ve čtyřech – Martin, Míra, Michal a já.
Základem úspěchu byl dobrý vstup do zápasu a ten se nám povedl. Michal s Martinem přehráli 3/1 Motyčku s Novákem a my jsme s Mírou otočili nepříznivý stav a nakonec vydřeli víhru v poměru 3/2.
První dvouhra ovšem přinesla bod domácím, když Martin nestačil (2/3) na nejlepšího hráče domácích Brhela. Zároveň ale Míra zkušeně udržel Nováka na uzdě a vodil si ho zprava doleva. V další dvouhře pak Michal nenechal nikoho na pochybách a bezchybným výkonem přehrál Mocka 3/0. Úvodní rundu jsem doplnil já výhrou nad „jedničkou“ domácích Pospíšilem. Povedlo se mi ototčit stav 6:10 v 5.setu na 12:10 a rázem jsme vedli 5:1. V tu chvíli by asi málokdo předpokládal nějaký velký odpor ze strany Hodonína.
Martin pak ale nestačil na Nováka, který chvílemi hrál údery světové třídy. Bohužel vždy v klíčový moment – 3/0. Míra pak zvýšil náš náskok jasnou výhrou nad Mockem 3/0. Poté však přišly dva body domácího celku – nejprve Michal prohrál 2/3 v koncovce poslední sady s Pospíšilem a mě nedal Brhel chytrou hrou sebemenší šanci. Stav tak byl 4:6 a domácí celek začal vystrkovat drápky.
Martin však naštěstí doslova vydřel výhru nad Mockem 3/2 a opět jsme doskočili o tři body. Jenže potom Míra nenašel recept na Pospíšila a ani Michal na Brhela a bylo to zase jen o bod. Důležitý bod jsem pak přidal já po výhře 3/2 s Novákem v pěkném zápase plném dlouhých výměň.
V poslední „čtyřce“ pak Martin nalezl ztracenou formu a 3/1 přehrál Pospíšila. Vynikající výkon pak podal Míra, když udržel nervy na uzdě a výhrou 3/2 nad do té doby stoprocentním Brhelem potvrdil naše celkové vítězství.

Body domácí : Brhel 3/4; Pospíšil 2/4,5; Novák 1/3,5; Mocek 0/3,5; Motyčka 0/0,5
Body hosté : Zajíček 3,5/4,5; Merta 2,5/3,5; Souček 2,5/4,5; Jelínek 1,5/3,5

Za sobotní výkony bych pochválil všechny. Každý jsme získali nějaký ten bod a nakonec je přeci úplně jedno kdo a kolik. Jako tým jsme vyhráli a to je důležité. Základem bylo vítěsztví v obou čtyřhrách, které nás poté stálo drželo o krok vpřed. Až na jediný zápas s Pospíšilem odehrál výborné utkání Míra, když dokázal porazit jako jediný Brhela.

Sdílejete na sociálních sítích