Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

SK BOTAS SKUTEČ – JISKRA HOLICE

Odpolední utkání bylo velice důležité pro oba týmy, která se nacházely spíše ve spodní části tabulky a oba potřebovaly získat body „jako sůl“. Skuteč ráno podlehla Tesle – naši Hlinsku, takžese čekalo, jak vše odpoledne dopadne a kdo bude úspěšnější.

Začátek byl pro naše hráče, tak jako ve většině zápasů, doslova tragický. Obě čtyřhry prohrály a to je stav, který nedává do dalších bojů moc naděje. Švec s Valentou neměli moc šancí s „papírově“ daleko lepšími Netolickým a Lukášem Bezdíčkem a prohráli 1:3. Dvojice Zajíček, Socha spíš překvapivě nepřehráli slabší dvojici domácích a přes vedení 2:1 nakonec prohráli 2:3. Domácí se ujali vedení 2:0…

Ve dvouhrách se zdálo, že by šance na úspěch mohla přece jen být. Švec přehrál velice snadno Bohouše Bezdíčka 3:0, Zajíček získal za výhru 3:1 s Lukášem Bezdíčkem také bod, Socha vyhrál stejným výsledkem se Zelinkou, ale Valenta prohrál s jedničkou domácích – Netolickým – 0:3. Po první sérii dvouher tedy stav 3:3 …

Nerozhodný stav zůstal i po druhých dvouhrách, když Honza Švec prohrál 1:3 s Lukášem Bezdíčkem, Zajíček přehrál bez problémů Zelinku, Socha potvrdil sobotní dobré výkony výhrou 3:0 s Netolickým, ale bod ztratil nečekaně Valenta s Bohoušem Bezdíčkem (jeho první výhra v sezoně!). Po druhých dvouhrách opět shodně – 5:5.

Třetí série začala velkou a vyrovnanou bitvou Zelinky se Švecem, která skončila těsnou výhrou domácího hráče 3:2, potom však zabodoval tento víkend úspěšný tandem Zajíček (výhra 3:1 s Netolickým) a Socha (3:1 s Bohoušem Bezdíčkem, aby sérii dokončil opět hladkou prohrou Valenta s Bezdíčkem Lukášem 0:3…. Před závěrečnou sérií tak byl stav 7:7 a vše spělo k remíze..

Pak se ale začaly dít věci ! Tak jako ráno vše začalo neúspěšnými těsnými pětisetovými bitvami Švece a Zajíčka, tak v sobotu i stejnými bitvami odpoledne končilo. Zde ale naši hráči vyhráli shodně v pátých setech 12:10, přestože prohrávali oba 8:10 !!! Švec vedl opět 2:0 na sety, ale došly síly a Netolický srovnal stav a šel do vedení. Vedl již v pátém setu 9:6, ale „Nestor“ stačil posbírat vše co v něm zbylo a soupeře doslova přetlačil ke svému vítězství. Mirek měl v koncovce velké štěstí a vyhrál s Bohoušem Bezdíčkem také 3:2 !!! Tyto dvě výhry již jistily remízu, ale zbývaly ještě dva zápasy. Šokem skončil pro domácí zápas Zelinky a Valenty, když se domácí hráč doslova utloukl útočnými údery do síťky a hladce podlehl Valentovi 0:3! Výhra tak již byla zaručena, ale dohrával ještě Socha s Lukášem Bezdíčkem, aby vyhrál 3:1 na sety !!! Podařilo se tak obstát a získat cenné body do žebříčku dvouher. A protože se Sochovi opravdu tutu sobotu „dařilo“, omluvil se na závěr hromadně všem hráčům soupeře najednou za množství „prasátek“, které protivníky uváděly do beznaděje. Šok tak byl dokonán a poslední sérii dvouher naši hráči vyhráli 4:0 a celková výhra tak byla 10 (resp. 11) : 7 pro Holice. Velmi cenné body !!!!

Jak bodovali? Zajíček a Socha po 4 b. ze 4,5 b., Švec 2 b. / 4,5 b. a Valenta 1 b. / 4,5 b.

První půlku sezony dohrají naši hráči „B“ týmu 5.12.2009 v domácí „modré aréně s týmy Tesly „A“ a Lineou Chrudim „C“. Snad se už konečně podaří, aby se všichni naši hráči sešli s formou v jeden den. Uvidíme.

 

Sdílejete na sociálních sítích