Sobota 02.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
Slavoj Polná A
10
1
Neděle 03.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Spartak Pelhřimov
10
6
Pondělí 11.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Pondělí 18.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Tělocvičná jednota Sokol Kostěnice
Sobota 06.01.2024
 – Divize
KST Holice – B-tým
TTC Ústí nad Orlicí B
Pondělí 08.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Sokol Ostřetín z.s.
Pondělí 15.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
KST Holice E
Sobota 20.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Holásky
Neděle 21.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
MS Brno C
Pondělí 22.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice I
Pondělí 05.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Tesla Pardubice H
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
TJ Sokol Borová B
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
Orel Vysoké Mýto B
Pondělí 12.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Sobota 17.02.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TTC Koral Tišnov

Pardubický kraj – Krajské přebory mužů a žen 2011 – Holice

Hráči TJ Jiskra Holice a hráčky TTC Ústí nad Orlicí dokonale ovládli dvouhry letošních krajských přeborů ve stolním tenisu ! Svědčí o tom fakt, že si v konečném pořadí rozdělily oba kluby první čtyři místa v těchto soutěžích.

Jakub Merta – krajský přeborník dvouher mužů pro rok 2011 – totiž dokonale potvrdil vyrovnanost hráčů holického „Áčka“. Přestože je čtvrtým hráčem na soupisce týmu, tyto krajské přebory mu dokonale „sedly“ a k jeho výbornému výkonu jej doslova „nakoplo“ vynikající utkání s žebříčkovou jedničkou – Petrem Šimonkem – ve čtvrtfinále krajských přeborů. Tento zápas doslova zvedal přítomné diváky ze sedadel a vysloužil si mnohokrát potlesk na otevřené scéně za dlouhé oboustranně velice náročné výměny. Útočná hra Petra Šimonka a obranné kousky Jakuba Merty byly leckdy naprosto neskutečnou podívanou, která musela uchvátit každého, kdo tento zápas viděl. V tomto utkání byli vítězi oba aktéři a vyrovnanost zápasu byla završena tak dramatickým závěrem, že málokdo mohl předem odhadnout, na čí stranu se štěstí a postup přikloní. Nakonec byl v pátém setu – po několika mečbolech na obou stranách – úspěšnější Jakub, který získal výhrou 18:16  (!) potřebné sebevědomí i k dalším výhrám – v semifinále nad Mirkem Zajíčkem a ve finálovém utkání s Martinem Součkem (ten v semifinále přehrál Michala Jelínka). Mezi první osmičku hráčů se probojovali ještě Jiří Táborský (Litomyšl), René Koubek a Martin Mádlo (oba Jiskra Holice). Celková účast – 31 nominovaných hráčů.

Ve čtyřhře mužů zazářila dvojice ze Sokola Chrudim – Pavel Šindelář s Honzou Rohlíkem ml. Tito hráči se výborně doplňovali a dokázali si poradit se všemi svými soupeři. Vítězně přešli i přes obě domácí dvojice – Mirka Zajíčka s Martinem Mádlem (v semifinále) – a Martina Součka s Michalem Jelínkem (ve finále). Semifinálovou čtveřici ještě doplnila dvojice Honza Mikulecký a Tomáš Příhoda (US Steinerová Choceň). Ve čtyřhře hrálo 16 dvojic.

Ve dvouhrách žen se krajskou přebornicí stala nakonec Lucie Javůrková (TTC Ústí n.O.), která sice skončila v základní části ve skupině až na 3. místě – tedy těsně postupujícím, ale postupně se zlepšujícím výkonem nakonec získala celkové vítězství finálovou výhrou nad Barborou Částkovou ze stejného klubu. Hráčky TTC Ústí n.O.  prakticky také potvrdily svou dominanci mezi nominovanými ženami, když semifinálovou čtveřici hráček nakonec doplnily Eliška Částková a Jitka Motlová – obě také z TTC Ústí nad Orlicí. Přítomné hráčky však nedaly dohromady ani nominovanou „šestnáctku“ (přijelo jich pouze 11 ze 16i) a byla škoda, že se zprávu o absenci nominovaných a regionálními svazy přihlášených hráček pořadatel předem ani nedozvěděl, aby mohl včas volat jiným regionům pro náhradnice. Škoda … V Ústí zájem o krajské přebory byl.

Vítězné tažení hráček z TTC alespoň částečně narušilo druhé místo dvojice Budínská Jana a Fišerová Kateřina (Linea Chrudim), které podlehly ve finále hráčkám Bezdíčková Lenka a Javůrková Lucie z TTC Ústí nad Orlicí. Převahu hráček z Ústeckého regionu ale však ukázaly obě další semifinálové dvojice – Barbora a Eliška Částkovy (opět TTC Ústí nad Orlicí) i Motlová Jitka (jak jinak než také TTC Ústí nad Orlicí) a Svojanovská Jana (Sokol Česká Třebová).

Pořadatelé blahopřejí touto cestou nejen všem vítězům k jejich úspěchu, ale i všem ostatním hráčům a hráčkám k jejich kvalifikaci na letošní krajské přebory a těšíme se, že se s nimi setkáme i na dalších stolnětenisových akcích v Holicích.

Sdílejete na sociálních sítích