Merta vystoupil ze stínu holických kolegů

Holice – Krajské přebory ve stolním tenisu ovládli hráči pořádajícího klubu a hráčky Ústí. První čtyři místa nepotřebují komentáře.

Ve znamení dvou oddílů. Jeden vládne mužskému stolnímu tenisu v kraji, druhý pak ženskému. Hráči TJ Jiskra Holice a hráčky TTC Ústí nad Orlicí ovládli dvouhry letošních krajských přeborů. Svědčí o tom fakt, že si v konečném pořadí rozdělily oba kluby první čtyři místa v těchto soutěžích. V deblech už tolik stoprocentní nebyly.

Dvouhra mužů

Vítězem se stal trochu překvapivě Jakub Merta. Černý kůň turnaje totiž dokonale potvrdil vyrovnanost hráčů holického áčka.
„Přestože je Kuba až čtvrtým hráčem na soupisce týmu, tyto krajské přebory mu sedly,“ poznamenal za klub Jan Švec.

Ke zlaté medaili Mertu nakopnulo vynikající čtvrtfinálové vystoupení (předčasné finále) s oddílovou jedničkou Petrem Šimonkem.
„Tento zápas zvedal přítomné diváky ze sedadel a jeho aktéři si vysloužili mnohokrát potlesk na otevřené scéně za dlouhé oboustranně velice náročné výměny. Útočná hra Petra Šimonka a obranné kousky Jakuba Merty byly leckdy naprosto neskutečnou podívanou, která musela uchvátit každého, kdo tento zápas viděl. V tomto utkání byli vítězi oba a vyrovnanost zápasu byla završena tak dramatickým závěrem, že málokdo mohl předem odhadnout, na čí stranu se štěstí a postup přikloní. Nakonec byl v pátém setu, po několika mečbolech na obou stranách, úspěšnější Jakub Merta, který získal výhrou 18:16,“ vtáhl nás do děje Švec.

Merta nabyl potřebné sebevědomí nutné k dalším zápasům. V semifinále zdolal Miroslava Zajíčka a ve finálovém utkání si poradil s Martinem Součkem. Ten v semifinále přehrál Michala Jelínka. Mezi první osmičku hráčů se probojovali ještě Jiří Táborský (Litomyšl), René Koubek a Martin Mádlo (oba Jiskra Holice). Celková účast čítala jedenatřicet hráčů.

Kvalita nominovaných hráčů jednotlivých okresů byla na velmi dobré úrovni. Vždyť z první šestky krajského žebříčku chyběl v nominaci za region Ústí nad Orlicí pouze Ondra Čopian (Choceň), který je na čtvrtém místě krajského žebříčku. A ještě jedno porovnání účasti: ze šestnáctky žebříčkově nejlepších po loňské sezoně přijelo do Holic jedenáct hráčů! Kvalitní výkony nejlepších hráčů byly dobrou propagací stolního tenisu. Účast jedenatřiceti mužů z dvaatřiceti nominovaných byla velmi dobrá a ukazuje daleko větší zájem hráčů v této kategorii o krajské přebory než u žen.

Čtyřhra mužů

V deblu zazářila dvojice ze Sokola Chrudim – Pavel Šindelář s Janem Rohlíkem ml. Vítězně přešla i přes obě domácí dvojice Zajíčka s Mádlem v semifinále a Součka s Jelínkem ve finále. Semifinálovou čtveřici ještě doplnila dvojice Jan Mikulecký a Tomáš Příhoda (US Steinerová Choceň). Ve čtyřhře se představilo šestnáct dvojic.

Dvouhra žen

V singlu zástupkyň něžného pohlaví se krajskou přebornicí stala Lucie Javůrková z TTC Ústí nad Orlicí.
„V základní skupině skončila až na třetím místě. Postoupila těsně, ale postupně se zlepšovala a zlepšovala, až získala celkové vítězství finálovou výhrou nad Barborou Částkovou ze stejného klubu,“ popsal Švec cestu Javůrkové až na samotný vrchol.

Hráčky TTC Ústí n.O. prakticky také potvrdily svou dominanci mezi nominovanými ženami, když semifinálovou čtveřici hráček nakonec doplnily Eliška Částková a Jitka Motlová. V ženách o krajské přebory moc valný zájem nebyl. Přítomné hráčky nedaly dohromady ani nominovanou šestnáctku, když jich dorazilo pouze jedenáct.

„Ústí si při neúčasti řady nominovaných hráček některých týmů udělalo z krajských přeborů oddílový turnaj. Byla škoda, že se zprávu o absenci nominovaných a regionálními svazy přihlášených hráček pořadatel předem ani nedozvěděl, aby mohl včas volat jiným regionům pro náhradnice,“ kroutil hlavou Jan Švec.

Barvy Pardubicka hájila stolní tenistka Lokomotivy Pardubice Věra Nová. Ta mohla podle postavení v krajském žebříčku, nejvíce ohrozit hráčky z Ústí n. Orlicí. Nová sice vyhrála svou skupinu, ale ve čtvrtfinále ztroskotala na pozdější vítězce.

Čtyřhra žen

Vítězné tažení hráček TTC částečně narušilo druhé místo dvojice Jana Budínská, Kateřina Fišerová (Linea Chrudim), které podlehly ve finále Lence Bezdíčkové s Lucií Javůrkovou. Převahu hráček z ústeckého regionu ale však ukázaly obě další semifinálové dvojice Barbora a Eliška Částkovy i Jitka Motlová a Jan Svojanovská. Posledně jmenovaná hájí barvy ze Sokola Česká Třebová.

Výsledky KP

Dvouhra mužů
1. Jakub Merta, 2. Martin Souček, 3. Michal Jelínek a Miroslav Zajíček (všichni (TJ Jiskra Holice).

Dvouhra žen
1. Lucie Javůrková, 2. Barbora Částková, 3. Eliška Částková a Jitka Motlová (všechny TTC Ústí nad Orlicí)

Čtyřhra mužů
1. Pavel Šindelář – Jan Rohlík (Sokol Chrudim), 2.
2. Souček – Jelínek, 3. Zajíček – Martin Mádlo (všichni TJ Jiskra Holice) a Jan Mikulecký – Tomáš Příhoda (US Steinerová Choceň)

Čtyřhra žen
1. Lenka Bezdíčková – Javůrková (TTC Ústí nad Orlicí), 2. Jana Budínská – Kateřina Fišerová (Linea Chrudim), 3. B. a E. Částkovy (TTC Ústí nad Orlicí), a Motlová – Jana Svojanovská (TTC Ústí nad Orlicí/Sokol Česká Třebová)

Sdílejete na sociálních sítích