Pondělí 27.11.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice G
Sobota 02.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
Slavoj Polná A
10
1
Neděle 03.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Spartak Pelhřimov
10
6
Pondělí 11.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Pondělí 18.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Tělocvičná jednota Sokol Kostěnice
Sobota 06.01.2024
 – Divize
KST Holice – B-tým
TTC Ústí nad Orlicí B
Pondělí 08.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Sokol Ostřetín z.s.
Pondělí 15.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
KST Holice E
Sobota 20.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Holásky
Neděle 21.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
MS Brno C
Pondělí 22.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice I
Pondělí 05.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Tesla Pardubice H
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
Orel Vysoké Mýto B
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
TJ Sokol Borová B
Pondělí 12.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C

Jiskra Holice „A“ – US Steinerová Choceň „A 7:10

V sobotu 14.1. v 14:00 odehrálo holické Áčko svůj první zápas v druhé půlce druhé ligy. Stejně jako na začátku soutěže se střetlo s velkým favoritem a druhým týmem tabulky z Chocně. Východočeský rival byl nakonec nad naše síly.

Jak to ale všechno začalo? V našem týmu se rozhodl kapitán Míra nenastoupit a tak dostal šanci Zdenda Mádlo, který v divizi drtí jednoho soupeře za druhým.

Choceň ale také změnila sestavu. Do utkání nenastoupil Ondra Čopián, toho času desátý nejlepší hráč soutěže. Soupeř měl ale stále ve svém středu skvělé hráče – Gregořicu (třetí hráč soutěže), Bittnera (šestý hráč soutěže) a Šimonka (45%). Jako čtvrtý je doplnil Martin Bezdíček – nejlepší hráč pardubické divize.

Jestliže jsme chtěli se soupeřem držet krok, museli jsme vyhrát alespoň jednu čtyřhru. To se nám nakonec podařilo, když staronová dvojice Zdenda-Kuba přehrála 3-0 Bezdíčka s Bittnerem. Osobně bych chtěl ještě jednou vyzvednout Zdendův výkon v této čtyřhře, když byl jednoznačně nejlepším hráčem na stole.

Bohužel Martin s Jelenem nás nenapodobili a podlehli Šimonkovi s Gregořicou 1:3. Tím jsme splnili plán a každý už šel bojovat sám ve dvouhře.

Vyšlo nám velmi dobře napsání sestavy, přesně jak jsme chtěli. A tak jsem na prvním stole porazil 3:1 Gregořicu, bohužel Jelen podlehl Bittnerovi 1:3, když se celý zápas nedokázal vyrovnat s agresivním servisem svého soupeře.

Patrně klíčový zápas přišel hned v třetí dvouhře. Zdenda si hodně věřil na bývalého spoluhráče Šimonka a do zápasu vlétl jako uragán. Vedl 2-0 na sety a ve třetím to měl 10:10. Zkušený soupeř ale koncovku zvládl. Ve čtvrtém vedl Zdenda 5:2, soupeř si vzal time-out a uhrál sedm míčů v řadě.V pátém setu Zdenda dotáhl velkou ztrátu a srovnal na 10:10. V tu chvíli přišel zlomový moment, když Šimonka zahnal tvrdým forhendem dozadu, ale ten vytáhl kontratopspin, který spadnul přes prasátko hned za síť. Zdenda ve velké euforii zastřelil míček a po právu dostal žlutou kartu. Bohužel už jednu v tomto utkání měl a tak znamenala červenou kartu a tedy bod pro soupeře, který ukončil zápas. O výroku rozhodčího se určitě ještě povedou velké diskuze, ale musíme to brát tak, jak to je.

Naše naděje pak oživil Martin jasnou výhrou 3-0 nad Bezdíčkem. Následně se ale jelen vůbec nechytil na mazácky hrajícího Gregořicu a přišel Zdendův druhý zápas. S Bittnerem odehrál znovu výborný zápas, v němž nakonec podlehl 1:3. Ani tady se ale nevyhl konfliktu s rozhodčím a dostal poměrně přísnou druhou červenou kartu, čímž daroval soupeři dva body na začátku čtvrté sady.  V tuhle chvíli by se atmosféra v hale dala doslova krájet.

Náš prapor pak znovu pozvednul Martin výhrou 3:1 nad Šimonkem. V posledním zápase druhé série jsem ale nečekaně prohrál s Bezdíčkem 0:3, jemuž tenhle zápas sedl jak jen nejlépe mohl. Prohrávali jsme 4:6 a začalo se všechno vyvíjet v náš neprospěch.

Zdenda podlehl 0:3 Gregořicovi a Martin Bittnerovi 9:11 v pátém setu. Poté přišel na řadu jeden z pro mě nezapomenutelných zápasů. Po obrovském boji plném zvratů jsem se štěstím porazil Petra Šimonka 16:14 v pátém setu. Musím se přiznat, že to pro mě byl jeden z největších zápasů.

Jelen pak porazil 3:2 Bezdíčka a snížili jsme na 6:8. Za takového stavu byla ve hře i remíza, za niž bychom byli moc rádi. Martin ale celkem nečekaně prohrál 0:3 s Gregořicou a bylo téměř hotovo. Já jsem pak porazil 3:2 Bittnera, ale v souběžně hraném zápase už Jelen podlehl Šimonkovi 0:3 a soupeř získal desátý bod.

Po třech a půl hodinách boje jsme odešli poraženi 7:10 a doufám, že se vztyčenou hlavou. Soupeř byl vyrovnanější, ale s trochou štěstí jsme ho mohli o body připravit. Dost  možná zápas rozhodl Zdendův nešťastný match s Šimonkem nebo moje prohra se čtvrtým hráčem soupeře Bezdíčkem, ale to je kdyby. Zkrátka a dobře byl dnes soupeř o kousek lepší. Já osobně bych chtěl pochválit všechny z našeho týmu. Martin udělal 2 body, možná s Gregořicou už to bylo trochu vypuštěné. Jelen bojoval jak mohl, ale na technické hráče soupeře si nepřišel. Zdenda sice nevyhrál žádnou dvouhru, ale podle mě hrál nejlepší ping-pong jaký jsem u něj kdy viděl. No a mě se zápas také povedl, když jsem měl i trochu štěstí, ale hrál jsem dobře. Zároveň bych chtěl poděkovat i divákům, kteří nás stále povzbuzovali a rozhodčím, jenž řídili tento zápas. A tak nebuďme smutní, hlavy vzhůru! Za 14 dní nás čekají další domácí zápasy s Uherským Ostrohem a Zlínem a budeme je chtít vyhrát. Jako ostatně vždycky!

Body domácí : Merta 3.5/4.5, Souček 2/4.5, Jelínek 1/4.5, Mádlo 0.5/3.5

Body Hosté : Gregořica 3.5/4.5, Bittner 3/4.5, Šimonek 2.5/4.5, Bezdíček 1/3.5

 

Sdílejete na sociálních sítích