Jiskra Holice A – TTC Siko Orlová 9:9 (36:37)

V neděli nás čekal soupeř z nejsilnějších. Papírový favorit soutěže a tým s postupovými ambicemi. Hosté přijeli v sestavě : Gráf Jiří, Wawrosz Pavel, Kvapil Oldřich, Sikora Filip a Sikora Radek. Naše sestava zůstala nezměněná oproti sobotnímu utkání.

V prvním čtyřhře tak znovu nastoupili Michal s Martinem, ale celý zápas nemohli najít ten správný rytmus a prohráli se silnou dvojicí Wawrosz/Gráf. Na druhém stole naštěstí Míra se Zdendou hrají výborně a poráží Sikoru s Kvapilem 3/1. Favorizovaný souepř nám tak hned neutíká a držíme s ním krok.
V první dvouhře na „áčku“ prohrávám s Wawrozsem 1/3, jenž zápas zakončil ve velkém stylu nechytatelným prasátkem. Ale i to se počítá a po boji odcházím s hlavou nahoře. Michal na „dvojce“ nestačí na bezchybného Gráfa a prohráváme už 1/3! V dalších dvouhrách ale zabojujeme a Míra poráží 3/2 Kvapia, stejně jako Martin mladého Filipa Sikoru. Když Michal vyhraje 3/1 nad silným Wawroszem, vedeme už 4:3 na zápasy. Míra sice nestačil na nejlepšího hráče hostí Gráfa, ale nedal svou kůži lacino. Po velkém boji podlehl až v pěti setech.
Martin posléze „vyprovodil“ Kvapila za pár minut v poměru 3/0 a já jsem přidal další bod nad teprve třináctiletým talentem Sikorou. V tu chvíli svítilo na tabuli skóre 6:4 a dalo se tušit, že tenhle zápas bude ještě pěkně dlouhý..
Ve třetí „rundě“ ale Martin a Míra podlehli 1/3 Gráfovi, respektive Wawroszovi a rázem bylo srovnáno. V dalších dvouhrách se začal lámat chleba. Nejprve jsem já přehrál Kvapila 3/2, ale Michal nestačil otočit pátý set se Sikorou. Když i Martin na druhém stole prohrál s Wawrozsem, náš soupeř se dostal po dlouhé době do vedení – 8:7.
Já jsem nastoupil proti „rozjetému Gráfovi a ten mi absolutně nedal šanci – 0/3. V posledních dvou utkáních jsme tak museli zvítězit, abychom uhráli remízu. Hosté navíc vystřídali Kvapila, za něhož nastoupil proti Jelenovi Radek Sikora. Ten se sice dva sety „hledal“, ale zápas dokázal otočit a v pátém setu si vypracoval dva mečboly! Michal ale naštěstí udrželi nervy na uzdě a zvítězili v poměru 14:12 v rozhodující sadě. Vedle pak s přehledem Míra zvítězil 3/0 a my se tak mohli radovat ze zaslouženého zisku bodů. Byť to jednu chvíli vypadalo i na naše možné vítězství, musíme brát remízu jako velký úspěch. Vždyť Orlová měla do tohoto víkendu bilanci 5-0 a my 1-4!!!
Dá se říct, že jsme všichni odehráli dobrý zápas. Každý z nás získal 2 body a Míra se Zdendou opět přidali cenné vítězství ve čtyřhře. Osobně si myslím, že můžeme být po tomto víkendu víc než spokojeni. Nesmíme ale usnout na vavřínech, již za 14 dní hrajeme ve Znojmě a Hodoníně, kde nás čekají další těžké zápasy.
Závěrem se sluší poděkovat i našim rozhodčím a především vynikajícím fanouškům, kteří opět vytvořili atmosféru, kterou v žádné jiné herně nezažijete! Díky Vám :)

Body domácí : Souček 2/4,5; Zajíček 2,5/4,5; Jelínek 2/4,5; Merta 2/4; Mádlo 0,5/0,5
Body hosté : Gráf 4,5/4,5; Wawrosz 3,5/4,5;  Sikora F. 1/4,5; Kvapil a Sikora R. 0

Komentář napsal: Jakub Merta

Sdílejete na sociálních sítích