Jiskra Holice A – ČSAD Hodonín B 10:3

V sobotu 12.3. nás čekal velmi důležitý zápas druhé ligy. V tabulce jsme okupovali sedmé místo, ale po výsledcích z minulého kola nám nepříjemně začal funět na záda Vsetín. Proti poslednímu týmu tabulky z Hodonína jsme tak nutně potřebovali vyhrát, abychom se vyhnuli případnému play-out, pokud by nás přeskočili borci ze Vsetína.

Do zápasu jsme nasadili sestavu : Míra, Jelen, Zdenda a Kuba. Soupeř přijel i se svým nejlepším hráčem Pospíšilem, jehož doplnili Mocek, Motyčka a Brhel. Sestavu tak hosté trochu pozměnili oproti prvnímu zápasu, kdy jsme vyhráli na jejich půdě 10:6. Nám ale také chyběl Martin Souček..

Čtyřhry se nám povedly na jedničku, když Kuba s Mírou přehráli Motyčku s Brhelem v poměru 3:1 a Michal se Zdendou otočili skoro už prohraný zápas (1:6 v pátém setu a 5:9) s dvojicí Pospíšil/Mocek.

Dvouhry ovšem odstartoval lépe náš soupeř, když Pospíšil otočil zápas z 0:2 na sety proti Mírovi a výhrou 3:2 snížil stavu zápasu. Na vedlejším stole Zdenda nestačil na Mocka v poměru 0:3 a zápas se vyrovnal – 2:2.

Další body ale už šly nám. Kuba přehrál 3:1 Motyčku, Michal 3:2 Brhela, Zdenda 3:1 Pospíšila v zápase, kde předváděl neuvěřitelné míčky a soupeř jen kroutil hlavou. Za stavu 5:2 Kuba porazil Mocka 3:1, Michal otočil zápas s Motyčkou, když prohrával 9:5 v pátém setu a Míra 3:1 přejel Brhela. Vedli jsme 8:2 a soupeř vypadal dost odevzdaně. Kuba si poradil 3:1 i s Pospíšilem a tak ani tolik „nebolela“ Michalova prohra 1:3 s Mockem. Poté totiž Míra nedal šanci Motyčkovi a dohrál – 10:3.

Body domácích : Merta Jakub 3,5/3,5; Zajíček 2,5/3,5; Jelínek 2,5/3,5; Mádlo 1,5/2,5

Body hostů : Mocek 2, Pospíšil 1

Závěrem bych opravdu moc chtěl poděkovat za všechny divákům, kteří přijeli a že jich znovu bylo opravdu hodně. Byl to náš poslední domácí zápas letos a bohudík se šťastným koncem. Navíc v boji na dálku Vsetín podlehl Brušperku a tak je jisté, že jsme se zachránili! Tudíž můžeme říct ž před posledním kolem, že Jiskra Holice bude na druholigové mapě i příští rok!

Sdílejete na sociálních sítích