HOLICE A – TTC MS BRNO 8 – 9

Nádherná atmosféra na PLAY-OFF v Holicích

Bitva se vším, co PLAY-OFF o postup do 2.LIGY, má mít. Opět se ukázalo, jak atraktivní a oblíbený je v Holicích stolní tenis. Moderní modrá aréna nalákala nevídané množství diváků, nejen z Holic, ale i z okolních měst a obcí. Takovou bouřlivou atmosféru Holice ještě nezažily. Odvetný zápas začal zcela v režii holických hráčů. Úvodní čtyřhru  vyhráli domácí Souček, Zajíček 3:2 a když Zajíček s Koubkem oba shodně zvládli koncovky pátého setu, bylo to rázem pro Holice 3:0. Pak sice hráči Brna snížili za stavu 4:1 na 4:3, ale vítězná série tří zápasů zvýšila náskok Á týmu  na 7:3. Zápas se hraje do vítězného devátého bodu a holičtí byli od něj jen krůček poté, co soupeř opět snížil na rozdíl jediného bodu na 7:6. V posledním zápase třetí série měl kapitán domácího družstva na pálce osmý hod, ale nevyužil za stavu 2:1 a 11:10 nabídnuté šance a prohrál 2:3. Na vedlejším stole vydřel nejlepší hráč Holic Martin Souček svůj třetí bod a zvýšil na 8:6. Soupeř se opět dostal do hry a štěstíčko stálo dále na jeho straně. Výborně hrající Zajíček  i Koubek prohráli své duely 1:3 a 2:3,bylo srovnáno. Poslední rozhodující zápas sobotní čtyřhodinové bitvy. Jelínek-Svoboda. Diváci bouřlivým potleskem pomáhali svému hráči, ten snížil na 1:1, pak ale dva vítězné sety posunuly Brno do finále. Á tým Jiskry Holice zůstal tak jen krůček před branami finále PLAY-OFF a obsadil celkové třetí místo v 3. celostátní lize.
Body domácích:  Martin Souček 3,5 ! Miroslav Zajíček 2,5 ! René Koubek a Michal Jelínek 1

Ohlasy hráčů po utkání:

René Koubek – kapitán družstva:   Smůla, takový je sport. Jsem rád, že jsme pozvedli stolně tenisový prapor v Holicích. Toto utkání bylo vyvrcholení našeho malého míčku v našem oddíle. Návštěva byla suprová, skládaná ze všech vrstev, nejen věkových, ale i postavením. Kluci, holky, důchodci, babičky, přítelkyně, manželky, milenky, starostové či obyčejní fandové. Všem děkujeme.

Martin Souček – jednička týmu:  Děkuji  všem divákům a hráčům z béčka, céčka,déčka atd. za podporu. Byla to nádherná atmosféra a takoví diváci se nevidí snad nikde… Samozřejmě pak i spoluhráčům z áčka. Myslím, ze jsme vytvořili až možná i nad očekávání dobrou partu mezi sebou a jsem moc rad, ze jsem se nakonec rozhodl před sezónou hrát za Holice. Když zhodnotím celou sezónu, tak to byla určitě úspěšná sezóna (nikdo nám nedával šanci, ze se vůbec udržíme) a nakonec i proto nás to hnalo dopředu a ukázat, že se pletou.

Jiří Košťál – předseda oddílu:      Holice prohráli v play-off o jediný bod, míček je kulatý a asi jsme se viděli už na nedělním rozhodujícím zápase. Měli jste to vidět, ta nádherná atmosféra stovky diváků, ta vejde do historie našeho oddílu, za 35 let působení našeho oddílu v Holicích jsem nic podobného ještě nezažil. Štěstíčko se přiklonilo v závěru na stranu soupeřů z Brna, gratuluji jim k postupu do finále. Děkuji všem fandům a fanynkám za jedinečnou, báječnou atmosféru v modré aréně, dále bych chtěl poděkovat Všem hráčům áčka za předvedený, bojovný výkon nejen v tomto utkání, ale i za celou sezónu, kde obsadili 2.místo po základní části, to opravdu od nováčka soutěže nikdo nečekal.  Martin, Mirek, René a Michal vytvořili během sezóny vynikající partu, která to dokázala dotáhnout tak daleko. Díky kluci, jste všichni super, jen tak dál !!! A závěrem. Opět se ukázalo, jak atraktivní může být stolní tenis, holická herna toho byla v sobotu důkazem.

Sdílejete na sociálních sítích