Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

Herna stolního tenisu holickou chloubou

Holice – Třetí největší město Pardubicka bylo v sobotu dějištěm velké události. Zdejší oddíl stolního tenisu, jenž letos slaví 33 let své existence, slavnostně otevíral zbrusu novou hernu stolního tenisu, jež se nachází v rekonstruované sportovní hale.

Vedle nezbytného zázemí jsou v herně i pohodlná místa pro diváky a podaří-li se Jiskře Holice vybojovat III. ligu, o niž zde hodně stojí, byla by to paráda.

Před dvěma lety jsme začali rekonstruovat palubovku za 1,5 milionu korun, kterou nám nabídl poslanec Radko Martínek,“ uvedl starosta Ladislav Effenberk a dodal: “

Palubovka nakonec stála 2,5 milionů a tím to všechno začalo. Požádali jsme o dotaci 10 milionů na vlastní rekonstrukci haly, která stála sedmnáct milionů. Město muselo zrušit jiné investice a sedm milionů přidat ze svého. Důležité však je, že hala je využívaná od rána do večera.“

Na přestavbě haly nakonec vydělali právě stolní tenisté, kteří dosud měli svoje zázemí v nářadovně.

Stolnímu tenisu novou hernu moc přeji, nechtěli jsme na ně zapomenout i když jsme za to byli i kritizováni. Herna je takovým dárkem oddílu za 33 let činnosti, převážně s mládeží,“ uzavřel starosta města. Velkou radost z nového stánku má samozřejmě předseda oddílu stolního tenisu Jiskry Holice Jiří Košťál:

Máme tři družstva mužů a jedno družstvo žáků, asi deset mladých hráčů máme v přípravce. Divizní mančaft hraje v současné době o postup do III. ligy. V sobotu 19. února hraje doma klíčový zápas s Lokomotivou Pardubice. Vítěz postoupí. Máme zde šedesát míst pro diváky, očekávám, že bude plno.“

K herně ještě dodal: „V oddíle pociťujeme nový impulz, vybavujeme ji z vlastních zdrojů, hlavně mládež má do sportování velkou chuť, ale vrací se i bývalí hráči. Stolní tenis je hra pro všechny generace,“ sdělil Košťál. Velkým nadšencem oddílu je Jan Švec:

Působím tady od roku 1973 a jsem rád, že naše úsilí vytvořit stolnímu tenisu lepší podmínky se konečně naplnilo. Škoda, že to je až na sklonku mé hráčské kariéry,“ posteskl si Švec. Ke špičkovému stánku poblahopřál Holickým i předseda Krajského sdružení ČSTV Zdeněk Čihák.

Sdílejete na sociálních sítích