Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

Proti favoritovi soutěže jsme uhráli tři body, s Jeseníkem jsme padli po boji

Jiskra Holice „A“ – Siko Orlová „A“ 3:10

Je 24. března, nádherná slunná sobota a naše letošní druholigové působení pomalu končí. Poslední kolo základní části před nás postavilo velkou výzvu.  Soupeř z Orlové doposud neprohrál jediný zápas a neohroženě kráčí za postupem do první ligy. My ale chceme naše fanoušky potěšit a proti nejsilnějšíu možnému soupeři nastupujeme v kompletní sestavě a odhodláni bojovat o každý bod.

Do čtyřher jsme nastoupili v sestavě Mádlo – Souček a Merta – Jelínek. Soupeř přijel v tradiční velmi silné sestavě, jejíž čtyři hráči figurují v nejlepší desítce úspěšnosti soutěže, dva z nich pak okupují první a druhou příčku. Zdenda s Martinem právě nastoupili proti dvojici Wawrosz – Lokaj a prohráli 3:0. Já s Jelenem jsme měli za soupeře Ondryáše s Grafem, kterým jsme podlehli 1:3.

Do dvouher pak nastoupil Míra proti nejlepšímu hráči soutěže Lokajovi a podlehl 0:3. Na druhém stole podlehl Michal 0:3 Wawroszovi a bylo zle. Když jsem ani já nebodoval s Gráfem (1:3), vedli hosté již 5:0. Martin ale otočil zápas s Ondryášem a vyhrál 3:2. Orlová nám ale znovu vzala vítr z plachet dvěma výhrami (Jelínek okaj 0:3, Merta – Wawrosz 1:3) a ujala se vedení 7:1. Potom ale Martin otočil zápas s Gráfem a znovu vyhrál 3:2. Zdenda sice podlehl 0:3 Ondryášovi, ale ani on nebyl bez šance. první dva sety prohrál o dva body a mohlo to být klidně naopak. Za stavu 8:2 jsem získal já náš poslední bod nečekanou výhrou 3:0 nad Lokajem. Martin a Zdenda pak své zápasy prohráli a byl konec.

Osobně můžu říct, že jsme za dva roky v druhé lize nehráli se silnějším mužstvem a tak ani tři body nejsou špatné. Bohužel výkonnost zkušených hráčů soupeře byla  jinde.

Body domácích: Souček 2/3.5, Merta 1/3.5, Jelínek 0/2.5, Mádlo 0/2.5, Zajíček 0/1

Body soupeře: Wawrosz 3.5/3.5, Lokaj 2.5/3.5, Gráf 2.5/3.5, Ondryáš 1.5/2.5

———————————————————————————————————————————————————————

Jiskra Holice „A“ – Omya Jeseník „A“ 6:10

V neděli k nám zavítal Jeseník bojující o play-off. tentokrát jsme měli větší šanci než s Orlovou a chtěli jsme soupeře víc potrápit. Nastoupili jsme znovu ve stejné sestavě, jen Míra se vystřídal ve dvouhrách s Jelenem. Soupeř přijel v sestavě jako vždy – Matějíček Miloš. st., jeho synové Miloš a Martin doplněni Rybárem.

Ve čtyřhrách jsme bodovali, když Martin se Zdendou vyhráli 3:1. Naopak my s Michalem jsme odehráli dobrý zápas, ale prohráli ho 1:3. Jelenovi se pak nepovedla první dvouhra s Martinem Matějíčkem a vystřídal ho Míra. Na 2:2 jsem upravil já výhrou 3:0 nad Matějíčkem starším. Zdenda pak podlehl 0:3 Rybárovi, ale Martinova výhra 3:2 přinesla vyrovnání na 3:3. Poté jsme ale já, Zdenda i Martin prohráli své zápasy 1:3 a soupeř nám utekl. Čtvrtý bod pro Holice pak přidal Míra jasnou výhrou 3:0 s Milošem Matějíčkem mladším. Bohužel Zdenda Mádlo pak prohrál dobrý zápas 2:3 s Martinem Matějíčkem a snížil až Martin proti nejstaršímu z Matějíčků.

Za stavu 5:7 pak přišly dva klíčové zápasy. Míra podlehl 2:3 a 9:11 v pátém setu Rybárovi a já jsem prohrál s Milošem Matějíčkem mladším také 2:3 a 10:12 v koncovce pátého setu, když jsem neproměnil mečbol. Martin pak ještě přidal jeden bod, ale ten pouze zkorigoval naši porážku.

V tomto zápase jsme měli na víc než prohru 10:6, ale utkání se zlomilo ve dvou pětisetových bitvách, které vyhrál soupeř. Snad jsme tak alespoň potěšili fanoušky bojovnými výkony. Moc jim všem děkujeme za podporu. Nejvíce ale určitě může těšit, když soupeř prohlásil, že u nás je nejlepší prostředí v celé druhé lize. Je vidět, že o Holicích už se dneska ví.

Body domácích: Souček 3.5/4.5, Merta 1/3.5, Jelínek 0/1.5, Mádlo 0.5/3.5, Zajíček 1/3

Body soupeře: Wawrosz 3.5/3.5, Lokaj 2.5/3.5, Gráf 2.5/3.5, Ondryáš 1.5/2.5

Sdílejete na sociálních sítích