Pondělí 15.04.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
Sokol Horní Jelení
14
4

BTM – Dubňany – bronzová, která má cenu zlata !!!

Další republikový bodovací turnaj nejmladšího žactva pořádaly Dubňany. Přijelo 56 chlapců a 27 děvčat. Co se týče kvality, tak prvních 12 chlapců dle aktuálního žebříčku bylo přítomno, takže obsazení vynikající.

Z Holic přijel jenom jeden hráč, momentálně 12 nasazený Vojta Koubek. Vedl si suprově a pro holický pinčes udělal další „škrábanec“ na stolně tenisové mapě. Nenechal se zastínit výkony našeho áčka ve 2.lize a ve dvouhře chlapců vybojoval historickou bronzovou medaili.

Skupinu vyhrál Vojta vcelku bez velkého zaváhání a potom nastal boj ve finálovém pavouku. Nejdříve ho čekal Vacek (Břeclav), který moc nevzdoroval a odchází poražen. Následně první oříšek Vincek (Mittal Ostrava), který byl nasazen jako č.2, kterému Vojta nedal sebemenší šanci a vyhrává 3-0. Sám jsem koukal, jak dopadl tento souboj. Další v řadě byl Koldas (Zlín), který byl nasazen jako č.6. Nepříjemný hráč, který vedl nad námi 2-0 a 6:4. Nic jiného než timeout už nezbývá, podařilo se nám  obrátit vývoj setu i zápasu. Soupeř to těžko rozdýchává možná i teď, ale za bojovnost si to Vojta určitě zaslouží a vyhrává 3-2. Takže jistá medaile, ale o finále bojujeme dále.

O finále bojujeme s velkým kamarádem z Orlové, hráčem určitě vyhranějším, zkušenějším a to s Lukášem Frejvoltem (nasazen jako č.5). První dva sety jsme odjeli vcelku lehce, Lukáš hrál bez jediné chyby, ale musíme bojovat. Třetí set se obrací a přichází čtvrtý. Vedli jsme ještě 8:6, ale odcházíme poraženi se vztyčenou hlavou 3-1. Byl to krásný zápas plný výměn, musel se líbit a já tohoto „výletu“ nelituji.

Sdílejete na sociálních sítích