Sobota 02.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
Slavoj Polná A
10
1
Neděle 03.12.2023
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Spartak Pelhřimov
10
6
Pondělí 11.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Pondělí 18.12.2023
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Tělocvičná jednota Sokol Kostěnice
Sobota 06.01.2024
 – Divize
KST Holice – B-tým
TTC Ústí nad Orlicí B
Pondělí 08.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
Sokol Ostřetín z.s.
Pondělí 15.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
KST Holice E
Sobota 20.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TJ Holásky
Neděle 21.01.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
MS Brno C
Pondělí 22.01.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Tesla Pardubice I
Pondělí 05.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – D-tým
TJ Tesla Pardubice H
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
TJ Sokol Borová B
Sobota 10.02.2024
 – KS A
KST Holice – C-tým
Orel Vysoké Mýto B
Pondělí 12.02.2024
 – RP II. třídy
KST Holice – E-tým
TJ Sokol Dolní Ředice, z.s. C
Sobota 17.02.2024
 – 3.liga
KST Holice – A-tým
TTC Koral Tišnov

2.liga : Těžké venkovní zápasy nás prověřily

O víkendu čekaly Áčko těžké zápasy na půdě soupeřů z Hradce Králové a Prahy (Elizza). Povzbuzeni dvěma výhrami s Blanskem a Brnem jsme chtěli uspět i tentokrát. V sobotu nás čekal odvěký rival z Hradce a ani tentokrát jsme s ním nesehráli jen tak obyčejný zápas. Vždy se o nich zmiňujeme až na konci, ale dnes to udělám jinak. V sobotním utkání nás přijelo podpořit něco kolem patnácti fanoušků, kteří nám dodali neuvěřitelnou energii a byli naším pátým hráčem. Osobně bych ocenil hlavně Míru Hladíka, který mi několikrát dobře poradil a taky Fandu, který nás neustále motivoval.

Do utkání jsme vstoupili v sestavě : Martin, Michal, já a Míra. Naše černá můra – čtyřhry – se opět potvrdila. Byť jsme změnili dvojice (Míra/Martin a já/Jelen), tak se nezadařilo a domácí ovládli začátek v poměru 2:0. Dvouhry začaly znovu mizerně a naše prokletí začátků zápasů pokračovalo. Stejně jako s Blanskem a Brnem jsem absolutně nezvládli vstup do utkání. Já jsem prohrál s Novotným jasně 1:3, Michal taktéž 1:3 s Brožem a stejným poměrem podlehl i Míra Koblížkovi. Náš prapor tak zvedl Martin hladkou výhrou 3:0 nad Pozníkem. V tu chvíli jsme prohrávali 1:5 a vypadalo to s námi všelijak, ale hlavně ne dobře. K obratu jsme ale zaveleli v druhé rundě dvouher. Já jsem porazil Brože 3:1, Jelen Pozníka 3:0, Martin po famózním výkonu Koblížka 3:2 a tak ani tolik nebolela Mírova prohra s Novotným, kde se Zajíc pořád ještě hledal…

Za stavu 6:4 pro Hradec jsem otočil nepříjemně se vyvíjejíc zápas s Pozníkem a zvítězil 3:2. Michal bojoval  jako lev s Koblížkem, ale nakonec zvítězilo mládí 3:1. Martin hrající ve špičkové formě nedal šanci Novotnému a když svůj zápas doslova vydřel i Míra s Brožem (3:2), tak jsme srovnali na 7:7.

V tu chvíli panovala v hale vynikající atmosféra. Domácí doufali v úspěch, protože jim na poslední chvíli dorazila posila Michal Lebeda, který vystřídal před posledním kolem Pozníka. My jsme si ale věřili i tak, neboť závěry nám letos opravdu jdou.

Nezačali jsme ale dobře, když jsem já prohrál s Koblížkem 0:3, byť to byly vyrovnané sety. Jelen ale neskutečným způsobem zvítězil nad Novotným v poměru 3:2  a Martin stejně přehrál Brože. A tak jsme šli do vedení 9:8. V posledním kole Míra dělal, co mohl, ale extraligový Lebeda byl nakonec šťastnější a zvítězil.

V parádní atmosféře jsme dokázali uhrát cennou remízu, která má pro nás velkou hodnotu a to i přes fakt, že Hradci chyběli Šlapák s Lebedou. My jsme odevzdali dobrý výkon a body si zasloužili. Martin odehrál famózní zápas a zvítězil ve všech zápasech. Dokázal porazit i nejlepšího hráče Koblížka. Jelen hrál výborně hlavně v posledních zápasech. Jeho duel se starým známým Novotným byl jedním z vrcholů dne. Mě se celkem dařilo, ale dva soupeři byli zkrátka lepší než já. Míra se trápil, ale nakonec dokázal ustát těžký zápas s Brožem a zvítězil, což nám opravdu hodně pomohlo.

Závěrem ještě jednou mockrát děkuji famózním divákům za tento zápas, neboť to byla radost hrát v takové atmosféře.

Body : Martin 4, Jelen a já 2, Míra 1

—————————————————————————————————————————————————–

V neděli nás čekal výlet do Prahy k nováčkovi naší skupiny Elizze. Dá se říct, že nás poměrně zaskočila herna, kde nebylo zrovna prostoru nazbyt a tak jsem nemohl bránit (jak jsem mohl něco vyhrát?:D). Čtyřhry jsme nechali ve stejném složení a znovu jsme prohráli. Domácí nastoupili v pětičlenné sestavě – Šmatlák, Rochowanski, Švec, Nejedlý a Tesárek. A tak jsme hned od začátku museli znovu dotahovat náskok soupeře. Osobně to nechápu a nevím, čím to je, že nám začátky nejdou a ani nevím jestli se to dá nějak změnit, ale je to škoda. Nicméně i tentokrát jsme ukázali, že neprodáme svou kůži lacino.

V prvním zápase prohrál Martin smolně zápas s nejlepším hráčem domácích Švecem 12:10 v pátém setu, když vedl 10:8 a měl dva mečboly. Bohužel toto poznamenalo jeho další výkony. Tentokrát nás dostal na nohy Michal. V pětisetovém zápase porazil Nejedlého, což nebyl zdaleka tak lehký soupeř jak se mohlo na první pohled zdát. Na 3:2 jsem snížil já výhrou nad Tesárkem 3:1.  Míra bojoval, ale na Šmatláka nestačil – 1:3. Martin ještě spal po prohře se Švecem a Nejedlý ho porazil 3:0. V tu chvíli už to znovu vypadalo zle, Elizza vedla 5:2. Jelen ale pokračoval ve znamenitém výkonu a porazil Tesárka 3:2 (11:9 v pátém setu!) a já jsme přidal další bod se Šmatlákem po bitvě v pěti setech. Míra měl dnes „den blbec“ a v zápase s aktivním Švecem neměl příliš šancí.

Třetí kolo začal Martin, který ale znovu „spal“ a prohrál s Tesárkem 3:2, ikdyž vedl 2:0. Jelen však dřel neuvěřitelným způsobem a přehrál 3:1 Šmatláka. Moje prohra 1:3 se Švecem však dodala domácím křídla. V dalším zápase totiž Nejedlý zvítězil těsně v pátém setu nad Mírou a bylo zle. Elizza v tu chvíli vedla 9:5.

Jak je naším zvykem, nesložil jsme zbraně a za to bych chtěl všechny kluky pochválit. Martin nejprve porazil 3:2 Šmatláka, Jelen v souboji neporažených hráčů 3:1 Švece a já 3:0 Nejedlého. V posledním zápase nám chyběl i kousíček štěstíčka. Míra s Tesárkem odehrál dobrý zápas, ale nechytil začátek pátého setu a prohrál.

Bohužel, počtvrté v řadě nám náš finiš v závěru nevyšel, ale jak říkám –  znovu bych vyzdvihl všechny za bojovnost a vůli, kterou předvedli v posledních zápasech. Škoda, že to tak nejde celé utkání. S hlavou nahoře jsme odjeli z Prahy s porážkou 10:8.

Body : Jelen 4, já 3, Martin 1, Míra 0

Sdílejete na sociálních sítích